ABC gier mobilnych

Wpisy

 • piątek, 08 grudnia 2017
  • Robomaniac - przygoda w świecie robotów

   Właśnie pojawiła się super gra z robotami pt Robomaniac w którego możesz grać w oknie swojej przeglądarki. Jak na każdego gracza interesowanego podobnymi produktami, staram się zawsze szukać czegoś co przyciągnie mnie na dłużej. 

   Robomaniac to świat zaciętych walk robotów, lig i rywalizacji na kształt sportowych zawodów. Z kolei rozwijanie robota to czysty RPG i w ten sposób otrzymujemy ciekawą mieszankę RPG i managera sportowego. Dodać do tego należy jeszcze dużo przedniego humoru i mamy Robomaniaka!

   Jeśli jesteście zainteresowani, po prostu wbijajcie do gry bo jest naprawdę świetna. Polecam ją szczególnie ze względu na bardzo dobrze zrealizowaną polską wersję językową.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   morahor
   Czas publikacji:
   piątek, 08 grudnia 2017 08:36
 • piątek, 07 lipca 2017
  • Obrońcy Galaktyki - nowość na polskim rynku Free to Play!

   Właśnie znalazłem bardzo ciekawą grę MMORPG stworzoną przez polskiego producenta i jest to gra Obrońcy Galaktyki dostępna za darmo na urządzenia wyposażone w przeglądarkę internetową. Gra ma doskonałą grafikę, chociaż cały czas jest to grafika statyczna.    Akcja gry rozgrywa się w dalekiej przestrzeni kosmicznej, gdzie główny bohater gry musi się zmierzyć z wielkim zagrożeniem. Rzecz dzieje się w czasach, w których podróże międzygwiezdne są na porządku dzienne, a ludzkość goni za surowcami i kolonizuje planety. Generalnie fabuła gry jest ciekawa, a wszystkiego dowiemy się przechodząc kampanie. Gra ma różne tryby rozgrywki, w których rozwijamy swoją postać i poprawiamy jej parametry walki. Jak dla mnie najciekawsza jest rozgrywka drużynowa, bo można zmierzyć sie w trybach klan vs klan (tutaj walczy Sfora przeciwko Sforze). Jest poczta, jest możliwość wysyłania graczom wiadomości na czacie, jest bardzo wiele opcji i ustawień, które można skonfigurować do woli.

   Czy odniesie sukces? Wszystko na to wskazuje, szczególnie, że została stworzona przez naszych rodzimych deweloperów. 

   Zobaczcie więcej na stronie głównej gry - https://obroncygalaktyki.pl


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   morahor
   Czas publikacji:
   piątek, 07 lipca 2017 11:39
 • wtorek, 25 listopada 2014
  • Czasy grania totalnego

   Żyjemy w czasach rewolucji technologicznej, która jest coraz szybsza i jak tytule - coraz bardziej totalna. Obserwuje uważnie rynek gier i muszę powiedzieć, że najbliższe lata to stopniowa coraz większa multiplatformowość gier, która krok po kroku dotyka coraz większą ilość tytułów. Na razie głównie dotyka gier strategicznych, co jest szczególnie widoczne, jeśli śledzimy gry przeglądarkowe - ostatnio wydany Tribal Wars 2 pojawił się od razu na smartfony i tablet! Z grami MMORPG jest dużo gorzej i chodzi tutaj nie tylko o ich obszerność (dane i wielkie wirtualne światy), jak i sprawy bardziej przyziemne - sterowanie. Tablet wydaje się znacznie bardziej przystosowany niż smartfon.

   Jeśli mowa o MMORPG to trudno nie wymienić World of Warcraft i plotek sprzed 2-3 lat, że jesteśmy blisko wydania jej wersji w formie aplikacji mobilnej. Minęło te kilka lat i mamy jedynie to, czyli...

   

   ...aplikacje pozwalającą przeglądnąć ekwipunek... Może Blizzard doszedł do wniosku, że gracze na tablecie będą mieli większe problemy podczas rozgrywki i mogą się na nią po prostu "obrazić"? Tego nie wiem. Wiem natomiast jedno - jak aplikacji nie było tak nie ma. Reszta to moje spekulacje. Zaskoczył mnie jednak War Thunder, jedna z darmowych strzelanek na komputery - twórcy postanowili wydać grę nie tylko na PS4, ale także na tablety! Co prawda nie będzie działać na wszystkich, ale ruch jest zdecydowanie bardzo odważny. Niestety, gracze narzekają że odczucia podczas rozgrywki są znacznie gorsze niż w wypadku gry na PC. Wniosek? Nie każdy gatunek można łatwo adaptować na platformy mobilne, a problemy robią się przede wszystkim, kiedy gra jest bardziej oparta o PvP...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   morahor
   Czas publikacji:
   wtorek, 25 listopada 2014 15:18
 • środa, 03 września 2014
  • Battlestar Galactica Online - nowa generacja gier?!

   Battlestar Galactica Online jest to świetna gra osadzona w świecie ciekawego serialu science-fiction. W tej produkcji dostępnej przez przeglądarkę gracze jako gwiezdni piloci lecą przez galaktykę, wykonują różne zadania i tłuką się w kosmicznej przestrzeni.

   Jest to tytuł często przyrównywany do płatnej gry Eve Online, lecz w odróżnieniu od Eve, w Battlestar Galactica Online nie wymaga ściągania i można bezpłatnie w nią pograć. W grze występują dwie główne strony konfliktu, Cylon i ludzie. Cyloni zostali stworzeni przez ludzkość jako cybernetyczne roboty. Rozwijały się i ewoluowały, aż w pewnym momencie zdecydowały się zbuntować przeciw rasie ludzkiej i ją zlikwidować. Po wielu latach nieustannej walki, ludzkość próbując przeżyć i będąc w odwrocie, desperacko szuka miejsca odciętego od Cylonów, zanim ci zniszczą ich raz na zawsze.

   Częścią tego okrutnego konfliktu możemy zostać po wybraniu strony. Wpływu na fabułę raczej nie mamy, dlatego ostateczna decyzja to raczej kwestia gustu. Statki zarówno Cylonów jak i ludzkości różnią się przede wszystkim designem, gdyż pod kątem parametrów są całkiem wyważone. Po wybraniu strony, oczekuje graczy samouczek i dopiero po jego przejściu możemy stworzyć naszą postać, nadać jej imię i wybrać początkowy statek. Podczas samouczka, dość dynamicznego, mamy pogląd na czym gra mniej więcej polega. Latamy korzystając z myszki i przycisków AWSD, broń jest podzielona na strzelającą automatycznie do wroga po osiągnięciu zasięgu i na taką, nad jaką mamy kontrolę. Gdy już rozwalimy wszystkich dostępnych piratów, gra zaczyna się rozkręcać - robi się znacznie bardziej interesująco.

   W BGO można robić różne rzeczy jak walka z piratami, wykonywanie różnych misji czy wydobywanie minerałów. Jak komuś się znudzi latanie po galaktyce, może spróbować walki z innymi graczami, która jest zdecydowanie bardziej ekscytująca niż reszta zajęć. Ciekawą funkcją, jest możliwość treningu umiejętności bez potrzeby bycia zalogowanym do gry. Jedynie co trzeba zrobić, to kupić książkę wymaganą do ulepszenia danej zdolności. Potem wystarczy poczekać aż się jej nauczymy.

   Grafika w Battlestar Galactica Online jest bardzo dobrze zrobiona, biorąc pod uwagę, możliwości przeglądarek. Jakość tekstur, bardzo płynne animacje, super efekty świetlne, wielka ilość obiektów – wszystko. Jest to jedna z najpiękniejszych dotychczas gier na przeglądarkę i jednocześnie dostępnych dla każdego i po przełączeniu się na pełen ekran łatwo jest zapomnieć, że gra się w przeglądarce internetowej. Efekt można w głównej mierze dzięki technologii Unity3D, zdobywającej w ostatnim czasie popularność wśród deweloperów.

   Battlestar Galactica Online jest opartą na popularnym serialu i jest bezpłatną produkcją przeglądarkową, stworzoną przez znaną firmę BigPoint. Jest to produkcja z przepiękną, oszałamiającą grafiką i wciągającą rozgrywką. Gracze mogą w niej walczyć z innymi graczami, rozwijać się, kupować i ulepszać swój statek. 

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   morahor
   Czas publikacji:
   środa, 03 września 2014 18:54
 • wtorek, 10 czerwca 2014
  • Mystical Land? No, no...

   A Mystical Land jest darmową grą mmorpg, w której setki graczy wciela się w postać osadzoną w magicznym świecie, w którym mogą robić praktycznie to, na co mają ochotę. Grę zaczynamy, jako pełni determinacji bohaterowie, którzy pragną ocalić swój dome przed śmiertelnym niebezpieczeństwem.

   Graficznie Mystical Land jak na darmową grę mmorpg prezentuje się świetnie, oczywiście pod warunkiem, że jest się posiadaczem maszyny, która pozwala na osiągnięcie takiej jakości tekstur i animacji. Co nie zmienia faktu, że nawet ci, którzy mają komputery ze średniej półki nie będą wstanie cieszyć się wyglądem gry i nawet na średnich ustawieniach Mystical Land ma oprawę graficzną na wysokim poziomie. Gorzej może wydajność wyglądać, gdy się napotka na swej drodze innych graczy w liczbie większej niż kilkanaście.

   Co polubiłem:

   +Świetna grafika

   +Możliwość robienia tego, na co ma się ochotę

   +Bardzo rozbudowany system crafting’u

   +Wysokiej jakości oprawa audio-wizualna przy jednocześnie niskich wymaganiach

   Co mnie odrzuca:

   -Mała możliwość personalizacji swojej postaci

   -Nic niewprowadzająca nowego mechanika walki

    

   Będąc z przyjaciółmi

   W Mystical Land kreator postaci jest z pewnością nieco okrojony, co mogłoby być denerwujące gdyby nie fakt, że jest to bądź co bądź gra przeglądarkowa. W przeciwieństwie do większości fantasy darmowych gier mmorpg, nie wybieramy tutaj rasy – domyślni są ludzie. Do wyboru są cztery klasy postaci, na dodatek najbardziej klasyczne i znane, jakie mogłoby tylko być, czyli Wojownik, Kleryk, Mag i Łowca. Opcje personalizacji własnego avatara są również małe. Sam interfejs jest trochę ciężki do ogarnięcia ze względu na osadzenie gry na platformie społecznościowej Facebook. Ikonki są nieco małe i są szybko zasłaniane przez dialogi pomiędzy graczami, czat czy imiona NPC.

   Jak to w darmowych grach mmorpg bywa, mechanika gry głównie polega na wykonywaniu różnorakich zajęć, kompletowaniu poszczególnych zadań. Mieszkańcy chętnie dzielą się rozmaitymi misjami i na pewno ciężko jest narzekać na brak rzeczy do roboty w tym mistycznym świecie. Naciskając na osobę oferującą jakieś zajęcie do wykonania jesteśmy uraczani dialogiem, z reguły wyjaśniającym, dlaczego dana osoba znalazła się w potrzebie, czemu musimy mu pomóc i co dostaniemy w nagrodę. Same zadania nieco się wyróżniają w tłumie darmowych gier mmorpg i nie polegają one na standardowym zabij-zbierz-wróć. Przykładowy łańcuch zadań może obejmować zrobienie takich rzeczy jak zebranie jabłek, użycie ich do zrobienia soku i dania go rannemu żołnierzowi.

   Pacyfizm czy adrenalina

   Walka jest całkiem standardowa i nie wprowadza właściwie żadnych innowacji w mechanice – ci, co już mieli kontakt z innymi darmowymi grami mmorpg znają ją perfekcyjnie. Klikając przyciskiem na wroga zaczynamy walkę i na dole ekranu znajduje się pasek wypełniony wszelkiego rodzaju czarami i zdolnościami, które mogą być używane do efektywniejszego zabijania wrogów. Sama gra pod niektórymi względami nieco przypomina starsze tytuły jak Ultima Online czy Everquest – nawet po wybraniu jakiejkolwiek klasy gracz może robić, co mu się tylko podoba, nawet z nikim nie walcząc. Same zadania mogą wymagać odpowiedzi na proste pytania w mini-quizie czy zagraniu w kamień-papier-nożyce. Ciekawą implementacją jest również możliwość zdobywania osiągnięć nawet za samo bycie gadatliwym.

   Prawdopodobnie najlepszą częścią gry jest rozbudowany system tworzenia przedmiotów. Jest możliwość opanowania właściwie każdej istniejącej w grze profesji. Aby móc zacząć profesję, wystarczy znaleźć określoną ilość potrzebnych składników poprzez zabijanie potworów czy zbieranie podczas podróży.

   Podsumowanie

   Będąc zintegrowanym z Facebookiem, Mystical Land jest grą, która jest idealna jako darmowa gra mmorpg. Ludzie mogą bez problemu komunikować się ze sobą, grać, bawić, tworzyć przedmioty. Gra posiada również świetny system osiągnięć, którymi można się dzielić ze swoimi przyjaciółmi na FB.  Walcz z potworami samotnie albo z grupą przyjaciół, albo wręcz przeciwnie – nie walcz w ogóle. Wybór należy kompletnie do gracza. Świetna kombinacja klasycznych elementów fantasy i klasycznej darmowej gry mmo tworzy tytuł, obok którego trudno przejść obojętnie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   morahor
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 czerwca 2014 14:55
 • wtorek, 08 kwietnia 2014
  • Dead Space - mroczny horror także na smartfony

   Dead Space to gra na telefon, która po obecności na komputerach i konsolach, zawitała także na platfromy mobilne.

   Mroczna, ekscytująca i świetnie wykonana, pozwala nam zmierzyć się ze złem z najgłębszych miejsc kosmosu. Główny bohater, którego kontrolujemy, zmierzy się ze swoimi słabościami i rasą Necromorph’ów, w tej mrocznej grze science-fiction. Akcja mobilnego Dead Space’a została osadzona pomiędzy wydarzeniami z pierwszej a drugiej części, tak więc czeka nas walka z Necromorphami, w dalekich zakątkach kosmosu. W grze przechodzimy przez kopalnie kosmiczną Titan, przedzierając się przez zastępy Necromorph’ów, czyhających na naszego bohatera za każdym rogiem. Gra robi naprawdę niesamowite i wbijające w fotel wrażenie, za sprawą dobrej grafiki, wygodnym gameplayem i swoim klimatem, potęgowanym jeszcze przez efekty audio, które sprawiają, że włos miejscami może się jeżyć na głowie. Grafika stoi na bardzo dobrym poziomie, mimo że trudno tej grze rywalizować z wersjami na konsole czy komputer. Dobre wrażenie, robi także dostępny w aplikacji, potężny arsenał broni, z których może korzystać nasz dzielny kosmiczny wojak.

   Dead Space to unikalny tytuł spośród gier, a w szczególności dla gracza szukającego dobrej gry na iphone. Platformy mobilne przyzwyczaiły nas do gier logicznych czy zręcznościowych, dlatego Dead Space jest bardzo dobrą odmianą. Może nie tak dobrą jak jej konsolowo - komputerowe wydanie, ale warto w nią zagrać.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   morahor
   Czas publikacji:
   wtorek, 08 kwietnia 2014 16:31
 • poniedziałek, 31 marca 2014
  • Reckless Gateway - szalona jazda przez miasto!

   Reckless Gateway jest pełną adrenaliny aplikacją, która zaskakuje stylem, podejściem jak i jakością wykonania. Ta wyśmienita gra na telefon, daje nam szanse wyżyć się jadąc rozpędzonym samochodem, gubić pościgi, skakać po skoczniach samochodowych i wiele innych!

   Gra oferuje dwa tryby gry, które w zależności od potrzeb dają nieco inne wrażenia podczas zabawy. W podstawowym, „Getaway”, uciekamy przed policją i mamy nie dać się złapać. Podczas gonitwy policję trzeba gubić wszelkimi dostępnymi środkami takimi jak rozbijanie, wybijanie, popychanie innych samochodów czy innymi sztuczkami. Sztuczna inteligencja została w taki sposób zaprojektowana, że nie da się praktycznie przewidzieć, co przeciwnik w danym momencie zrobi, czyni to grę jeszcze bardziej ekscytująca, niż mogłaby się wydawać. Grafika i płynność gry stoi na bardzo dobrym poziomie, nie sądzę by znalazł się ktoś kto mógłby narzekać na to co się dzieje na ekranie telefonu.

   Jak na tego typu prostą grę, w Reckless Gateway trzeba nieco się namęczyć żeby w jednym kawałku dotrzeć do końca trasy. Gra jest bardzo przystępna dla każdego typu graczy - Ci szukający szybkich wyścigów, będą pozytywnie nastawieni, chociaż nie wiem jak zareagują fani, bardziej symulacyjnych wyścigów samochodowych. Może gra się sprawdzi jako dobra odmiana? Jeśli chodzi o gry dotykowej to jedna z ciekawszych pozycji jeśli chodzi o gry wyścigowe.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   morahor
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 31 marca 2014 10:46
  • Jatka w Swords and Soldiers na iOS

   Swords and Soldiers to gra na iphone, która wcześniej miała swoją premierę na prawie wszystkich współczesnych mainstream’owych platformach do gier tj. Playstation Network, PC, Mac, WiiWare. Gra jest z rodzaju side-scroll z zaimplementowanymi elementami strategicznymi, które dodają grę trochę intelektualnego kolorytu.

   Samo Swords and Soldiers jest lekkie i pełne humoru. Główną motywacją do walki chociażby Wikingów nie jest chęć grabienia i palenia, lecz żeby nikt im nie przeszkadzał w cieszeniu się grillem. Co do mechaniki gry, to ciężko jest jednoznacznie wyjaśnić, na czym ona polega. Rekrutujesz nieco jednostek i ruszasz do walki, dodając im ferworu poprzez różnego rodzaju czary. Jest szybko, przyjemnie i bezstresowo. Kolorowa oprawa, choć nie zadziwia poziomem zaawansowania, wystarcza w zupełności żeby czerpać przyjemność z tej wciągającej gry. Sword and Soldiers to bardzo dobry przykład gry, która pokazuje jak bardzo ważny jest tak humor, jak i dobra zabawa. Poziom trudności jest mocno zróżnicowany, także większość osób, które nawet nie lubią grać w gry strategiczne chętnie będzie wracać z uśmiechem do Swords and Soldiers.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   morahor
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 31 marca 2014 10:44
 • poniedziałek, 24 marca 2014
  • Tniemy linę!

   Cut the Rope to gra logiczno-zręcznościowa, polegająca na przecinaniu linek podtrzymujących cukierka, będącego pokarmem dla małego stworka – bohatera gry. Czeka on w rożnych miejscach na planszy gry, spoglądając na nas licząc, że tym razem uda nam się dostarczyć słodkości, prosto do jego pyszczka.

   Zabawa jest przednia, szczególnie, że kombinacje linek są coraz bardziej złożone, na planszy pojawiają się wrogowie jak kudłate pająki oraz różnego rodzaju przeszkadzajki. Oczywiście są też elementy, które nam pomagają by poziom zakończył się całkowitym sukcesem – kluczem jest ich efektywne wykorzystanie, co wymaga często dobrej koordynacji ruchowej i szybkości. Cut the Ropę, ma bardzo kolorową grafikę i przyjemny dla ucha dźwięk, dlatego gra może się podobać szczególnie dzieciom. Cut the Rope wciąga. Można spędzić nie jedną godzinę zastanawiając się, nad rozwiązaniem, zakończającym dany poziom, a jeśli już na nie wpadniemy to trzeba ten plan odpowiednio zrealizować. Liczy się kolejność przecinania linek i aktywowania elementów dostępnych na danym poziomie i nasza zręczność.

   Cut the Rope, jest znakomitym przykładem, że świetne wykonanie i znakomity pomysł są gwarancją sukcesu na rynku gier mobilnych. Ta urocza gra logiczna na telefona świecie a uroczy stworek, będący jej głównym bohaterem.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   morahor
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 24 marca 2014 12:47
  • Raz ciach ciach czyli Fruit Ninja!

   Gry na telefon dotykowy są oryginalne lub mniej, ale Fruit Ninja jest z pewnością w czołówce, jako że przecinamy w niej owoce w stylu ninja! Nasz ruch palcem po ekranie, symuluje przecinanie mieczem, a fruwające owoce, są naszym celem. Ten zwariowany, ale oryginalny pomysł na grę, zaowocował (dobre słowo) powstanie jednej z najbardziej udanej gry na telefon.

   W tej szalonej aplikacji, na ekranie naszego telefonu, pojawiają się wylatujące owoce, będące naszym celem – przecinamy je wodząc palcem po ekranie (można nawet kilkoma palcami!), pozorując cięcia miecze, prawdziwego wojownika ninja. W ten sposób tniemy owoce i dostajemy punkty. Gra posiada 3 tryby gry, różniące się troszeczkę, biorąc pod uwagę kilka szczegółów - we wszystkich jednak, chodzi przede wszystkim o przecinanie owoców. Należy dodać, że im więcej przetniemy jednym cięciem owoców, tym więcej otrzymujemy punktów.

   Kilku minutach gry, dochodzimy do wniosku, że przecinanie owoców to znakomita zabawa, wymagająca refleksu i sprawności manualnej (przecinanie kilku owoców, używając kilku palców, bywa naprawdę trudnym wyczynem – na dodatek trzeba unikać wylatujących znikąd bomb!).
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   morahor
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 24 marca 2014 12:46

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Kanał informacyjny